Reklama
OPIS LEKU
TILAVIST
krople do oczu 2%
Alergiczne zapalenie spojówek
Tilavist ma właściwości przeciwzapalne i przeciwalergiczne. Nedo-cromil zawarty w preparacie powstrzymuje wydzielanie się histaminy, leukotrienów oraz cytochin, które są odpowiedzialne za reakcje alergiczne. Preparat zaczyna działać w 15 minut po zakropieniu oka.
substancja czynna - nedocromil
Pacjenci uczuleni na nedocromil nie mogą stosować preparatu. Leku nie podaje się dzieciom poniżej 6 roku życia. W trakcie leczenia nie należy używać szkieł kontaktowych, ponieważ mogą one ulec przebarwieniu pod wpływem zawartego w kroplach środka konserwującego.
>1/100
- Przejściowe podrażnienie spojówek.
Dawkę ustala okulista. Zazwyczaj 1 kropla do każdego worka spojówkowego 2 razy dziennie. W przewlekłych ropnych stanach zapalnych podaje się 1 kroplę do każdego worka spojówkowego 4 razy dziennie. Leczenie powinno trwać tak długo, jak długo pacjent znajduje się w zasięgu czynnika wywołującego uczulenie.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania Tilavistu podczas ciąży.
Leczenie można kontynuować w trakcie karmienia dziecka piersią
krople do oczu 2% 5 ml
Lek należy chronić przed światłem i przechowywać w temperaturze pokojowej. Preparat traci ważność w miesiąc po otwarciu opakowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©