Reklama
OPIS LEKU
TRAUMON
żel ; aerozol
Etofenamat jest niesteroidowym lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
1 g żelu lub 1 ml aerozolu roztworu do natryskiwania na skórę zawiera 100 mg etofenamatu.
Tępe urazy: stłuczenia, skręcenia, naciągnięcia mięśni, ścięgien i stawów; choroba zwyrodnieniowa stawów kręgosłupa, kolanowych, barkowych; reumatyzm pozastawowy: bóle okolicy krzyżowo-lędźwiowej, zmiany chorobowe w obrębie tkanek miękkich okołostawowych (zapalenie kaletki maziowej, ścięgien, pochewek ścięgnistych, torebek stawowych (tzw. staw zamrożony)), zapalenie nadkłykci.
Nie stosować na uszkodzoną lub zmienioną zapalnie skórę. Unikać kontaktu leku z oczami i błonami śluzowymi.
Zaczerwienienie skóry, skórne reakcje alergiczne (silny świąd, wysypka, rumień, obrzęk, pęcherze). Wszystkie objawy mijają po odstawieniu leku.
Roztwór: spryskiwać obszar objęty bólem 3 do 5 razy na dobę przez 2 tyg. (tępe urazy) lub 3-4 tyg. (dolegliwości reumatyczne). Jednorazowo stosować do 7 dawek preparatu; po każdych 1-2 dawkach wetrzeć go w skórę i pozostawić do wyschnięcia. Żel: 5-10 cm żelu wyciśniętego z tuby wcierać w skórę w okolicy chorobowo zmienionych tkanek 3-4 razy na dobę przez 2 tyg. (tępe urazy) lub 3-4 tyg. (dolegliwości reumatyczne). Żel można stosować również po wcześniejszym oziębieniu w lodówce oraz w zabiegach fizjoterapeutycznych (jonoforeza i fonoforeza).
Nie nalezy stosowac preparatu u kobiet w okresie ciąży. Jeśli zachodzi konieczność stosowania leku u matek karmiących piersią, mozna go stosować tylko na niewielkiej powierzchni ciała i przez krótki okres.
spray 100 mg/ml - butelka 50 ml żel 100 mg/g - tuba 50 g
M02AA
Nadwrażliwość na etofenamat, kwas flufenamowy lub inne NLPZ, ciąża, niemowlęta i dzieci do 14 lat.
W przypadku przedawkowania (pokrycie preparatem w krótkim czasie całego ciała) mogą wystąpić bóle i zawroty głowy oraz ból w nadbrzuszu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©