Reklama
OPIS LEKU
TRUSOPT
krople do oczu 2,0%
Obniżanie ciśnienia śródgałkowego w jaskrze z otwartym kątem przesączania.
Trusopt działa hamująco na pewien enzym w oku - karbanhydrazę, co z kolei wpływa hamująco na wydzielanie się cieczy wodnistej. Zmniejszenie ilości cieczy w ciele szklistym przyczynia się do obniżenia ciśnienia śródgałkowego. Maksymalne obniżenie ciśnienia gałkowego następuje w 2 godziny po zastosowaniu leku. Obniżone ciśnienie utrzymuje się przez 12 godzin. Lek można stosować monoterapeutycznie lub łącznie z blokerem receptorów beta.
substancja czynna - dorzolamid
Trusoptu nie wolno podawać w uczuleniu na dorzalamid oraz w poważnie zaburzonej czynności nerek. Pacjenci cierpiący na niewydolność wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji Trusoptem. Leku nie podaje się dzieciom. Preparat zawiera środek konserwujący, który może przebarwiać szkła kontaktowe. Szkła kontaktowe należy wyjąć przed zakropieniem oka, następnie można je na nowo założyć po 20 minutach po zakropieniu. Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych, ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli preparat stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków jednocześnie z Trusoptem należy omówić z lekarzem. Leku nie wolno podawać łącznie z salicylanami.
> 1/100
- Bóle głowy, uczucie zmęczenia.
- Mdłości.
- Gorzki smak w ustach.
- Pieczenie i uczucie kłucia w oczach.
- Widzenie za mgłą.
- Zapalenie spojówek.
- Wzmożone łzawienie.
- Zapalenie powiek.

1/1000
- Wysypka.

<1/1000
- Zawroty głowy.
- Pokrzywka i świąd.
- Duszność.
- Napady astmopodobne.
- Mrowienie kończyn.
- Zaczerwienienie i ból oczu.
- Zapalenie tęczówki i ciała rzęskowego Zaburzenia wzroku.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj dawka dla pacjenta dorosłego wynosi 1 kropla do worka spojówkowego 2 razy dziennie. Jeśli preparat stosuje się z innymi kroplami należy zrobić co najmniej 10-minutową pauzę między zakrapianiem obu preparatów.
Nie wolno podawać leku w okresie ciąży oraz karmienia dziecka piersią.
krople do oczu 2,0% 5 ml.
Lek należy przechowywać w temperaturze pokojowej. Preparat traci ważność w miesiąc po otwarciu opakowania.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©