Reklama
OPIS LEKU
UKIDAN
iniekcje 5000 j.m.; 25000 j.m.; 100000 j.m.
Stan ostry zatoru płuc, zakrzepy żył głębokich, zakrzepy naczyń środkowych siatkówki oka, zatory tętnic mózgowych (najpóęniej w 6 godzin po ich wystąpieniu). Urokinazę podaje się rownież pacjentom uczulonym na streptokinazę.
Urokinaza jest proteiną syntetyzowaną w nerkach, która aktywuje zawarty we krwi plazminogen do plazminy. Plazmina jest enzymem, który rozpuszcza zakrzepy krwi. Nie zaobserwowano powstawania przeciwciał po podaniu preparatu.
substancja czynna - urokinase
Preparatu nie wolno podawać po świeżo przebytych operacjach, punkcjach, zapaściach z masażem serca, wcześniejszych uszkodzeniach naczyń krwionośnych mózgu, wylewach krwi do mózgu przebytych w ciągu ostatnich 2 miesięcy, wadach zastawek, migotaniu przedsionków serca lub zapaleniu wsierdzia. Leku nie wolno podawać w poważnej niedomodze nerek lub wątroby, w tendencji do krwawień z przewodu pokarmowego lub moczowego, w zbyt wysokim ciśnieniu tętniczym, w chronicznych chorobach płuc, jak gruęlica, w 10 dni po porodzie, w zmniejszonej krzepliwości krwi.
Podczas podawania leku pacjent powinien znajdować się pod nieustanną obserwacją. W razie wystąpienia poważnego krwawienia należy natychmiast zaprzestać podawania leku.
>1/100
- Gorączka.
- Krwawienia.
- Wysypka i świąd.

<1/1000
- Skurcz oskrzeli.
Dawkę ustala lekarz. Preparat stosuje się wyłącznie w lecznictwie zamkniętym.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat może wywołać krwotok. Leku nie wolno podawać kobietom ciężarnym.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 5000 j.m. a 1 fiolka z substancją suchą + ampułka z rozpuszczalnikiem; iniekcje 25000 j.m. a 1 fiolka z substancją suchą + ampułka z rozpuszczalnikiem; iniekcje 100000 j.m. a 1 fiolka z substancją suchą + ampułka z rozpuszczalnikiem.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©