Reklama
OPIS LEKU
UNDESTOR
kapsułki 40 mg
Różne formy niedoczynności jąder, która wiedzie do zmniejszonego wydzielania hormonu męskiego - testosteronu. Niepłodność. Impotencja.
Undestor jest preparatem hormonalnym zawierającym substancję, która jest odpowiednikiem męskiego hormonu testosteronu, wytwarzanego w jądrach przez komórki Leydiga. Niewielkie ilości hormonu są wytwarzane w korze nadnerczy oraz w jajnikach. Wydzielanie hormonu jest sterowane przez przysadkę mózgową. Testosteron pobudza rozwój męskich narządów płciowych, wpływa na kształtowanie się drugorzędnych cech męskich oraz na proces wytwarzania spermy. U kobiet preparat działa przeciwstawnie do estrogenów. Wywołuje nadmierne owłosienie ciała, łojotok, przerost łechtaczki, zmianę barwy głosu i pojawienie się męskich cech charakteru.
Testosteron wywołuje również działanie anaboliczne, tzn. powoduje przyrost masy ciała, dzięki przyspieszeniu syntezy białek, zatrzymaniu azotu i fosforu w ustroju oraz przyspieszeniu wzrostu kości.
substancja czynna - testosterone undecanoate
Preparatu nie wolno podawać w nowotworze gruczołów sutkowych lub nowotworze gruczołu krokowego. Preparat można podawać młodym chłopcom jedynie w szczególnych przypadkach, aby nie zakłócać naturalnego cyklu rozwoju. Pacjenci cierpiący na epilepsję, migrenę, wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, nerek i wątroby powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji i przestrzegać dokładnie zaleceń lekarza, zwłaszcza jeśli chodzi o regularne kontrole laboratoryjne. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Undestor stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
>1/100
- Obrzmienie ciała w wyniku nagromadzenia się soli i wody.
- Powiększenie członka.
- Zwiększony pociąg seksualny.
- Długotrwałe bolesne erekcje, występujące niezależnie od podniecenia erotycznego.
- Bezsenność.
- U młodych chłopców przyspieszone dojrzewanie płciowe z jednoczesnym zatrzymaniem wzrostu.

1/1000- <1/1000
- Zaburzenia w funkcjach wątroby.
Dawkę ustala lekarz. Kapsułki należy zażywać w trakcie posiłków i połykać w całości, popijając obficie.
kapsułki 40 mg a 60 szt.
Przechowywane w teperaturze pokojowej kapsułki zachowują ważność przez 3 miesiące. Preparat należy chronić przed wilgocią i światłem.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©