Reklama
OPIS LEKU
URENIL
tabletki 500 mg.
Stany zapalne dróg moczowych oraz narządów płciowych. Zapobiegawczo jako osłona w zabiegach urologicznych.
Urenil jest sulfonamidem o
krótkotrwałym działaniu bakteriostatycznym.
substancja czynna - sulfacarbamide.
Urenil nie może być podawany w uczuleniu na lek, a także w chorobach wątroby oraz krwi. Leczenie należy przerwać i skontaktować się z lekarzem w razie wystąpienia wysypki. Pacjenci z upośledzoną funkcją nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Urenil stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem. Leku nie należy podawać łącznie z Aspiryną lub innymi lekami zakwaszającymi mocz. Preparat należy podawać ostrożnie pacjentom w podeszłym wieku.
>1/100- Zaburzenia przewodu pokarmowego - mdłości, wymioty, biegunka. Zapalenie języka, zapalenie błon śluzowych jamy ustnej. Gorączka. Wysypka i świąd.
1/1000- <1/1000- Poważne zmiany w obrazie krwi. Zakłócenia w czynności wątroby i nerek. Zapalenie jelita grubego. Ostre zapalenie trzustki. Nadwrażliwość na promienie ultrafioletowe. Żółtaczka. Uszkodzenie nerek. Halucynacje.
Dawkę ustala lekarz. Dorośli zazwyczaj początkowo 1000 mg 3-4 razy dziennie, następnie 500 mg 3-4 razy dziennie przez 3 dni. Nie należy przerywać kuracji przed czasem przepisanym przez lekarza, gdyż grozi to nawrotem infekcji.
O zastosowaniu leku w trakcie ciąży i karmienia dziecka piersią musi zadecydować lekarz.
tabletki 500 mg 20 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©