Reklama
OPIS LEKU
VALIDOL
tabletki 60 mg
MENTHYLIS VALERAS
Nerwice czynnościowe, zwłaszcza przewodu pokarmowego, bóle brzucha, bóle głowy. Choroba lokomocyjna.
Validol wpływa uspokajająco, zmniejsza wrażliwość kory mózgowej na bodęce zewnętrzne oraz działa rozkurczowo na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego.
substancja czynna - menthol valerate
Pomocniczo w nerwicach czynnościowych, szczególnie układu krążenia, zaburzeniach neurowegetatywnych, migrenie, stanach skurczowych układu pokarmowego, chorobie lokomocyjnej.
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Validol stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Leku nie należy podawać łącznie z innymi środkami uspokajającymi.
Lek jest dobrze tolerowany. Mogą pojawić się czasami reakcje uczuleniowe, jak wysypka i świąd w związku z zawartością mentolu w preparacie.

U dzieci i młodzieży występuje często uczulenie na mentol objawiające się: pokrzywką, zaczerwienieniem skóry, bólem głowy, wymiotami i przyspieszeniem oddechu. W przypadku długotrwałego stosowania niekiedy mogą wystąpić lekkie nudności, łzawienie, zawroty głowy.
3-5 tabletek dziennie podjęzykowo.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
tabletki 60 mg a 10 szt.
Poinformuj lekarza, gdy:

* Gdy przyjmujesz leki należące do grupy inhibitorów MAO (monoaminooksydazy).
* Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©