Reklama
OPIS LEKU
VENESCIN
drażetki.
ESCULOSIDE + HIPPOCASTANUM EXTRACT + RUTOSIDE
Stany zapalne, owrzodzenia i pęknięcia błony śluzowej odbytnicy. Guzki krwawnicze odbytu. Nadmierne rozszerzenie naczyń żylnych. Początkowy okres zapalenia żył. Stwardnienie ciał jamnistych prącia.
Preparat zmniejsza nadmierną przepuszczalność i łamliwość naczyń krwionośnych. Zapobiega to powstawaniu obrzęków. Preparat wywiera działanie przeciwzapalne i przeciwalergiczne.


Preparat złożony zawierający w swoim składzie wyciąg z nasion kasztanowca, eskulinę i rutozyd, o działaniu tonizującym i uszczelniającym żyły, poprawiającym stan śródbłonków naczyń włosowatych, zmniejszającym ich łamliwość i przepuszczalność.
substancje czynne - eskulina, rutyna, wyciąg z nasion kasztanowca

1 draż. zwiera 0,5 mg eskuliny, 15 mg rutozydu i 25 mg wyciągu suchego z nasion kasztanowca.
Lek stosuje się w zaburzeniach krążenia żylnego, żylakach kończyn dolnych, żylakach odbytu, obrzękach różnego pochodzenia, w zaburzeniach mikrokrążenia, objawiających się łamliwością oraz przepuszczalnością naczyń krwionośnych.
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników. Przed przystąpieniem do leczenia guzków krwawniczych odbytu należy wykluczyć ewentualne zmiany nowotworowe. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Venescin stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Brak danych na temat działań ubocznych.


W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić nudności, dolegliwości żołądkowo-jelitowe oraz reakcje nadwrażliwości.
Dawkę ustala lekarz. Zazwyczaj 3 razy 1-2 drażetki przed jedzeniem.


Dorośli: 3x/dobę po 2 draż. Dzieci powyżej 6 rż.: 3x/dobę po 1 draż. Nie należy podawać preparatu dzieciom poniżej 6 rż.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru jego stosowania.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.


Ze względu na zawartość escyny nie stosować w I trymestrze ciąży. W pozostałych m-cach ciąży oraz w okresie karmienia piersią lek podaje się zgodnie ze wskazaniami lekarza.
drażetki a 30 szt.

30 sztuk
C05CA
Nadwrażliwość na składniki preparatu.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©