Reklama
OPIS LEKU
VIOSEPT
CLIOQUINOL + DOMIPHEN BROMIDE + TRIPELENNAMINE
Grzybice skóry, powierzchniowe nadżerki z wtórnym zakażeniem bakteryjnym, liszaj pospolity.
Viosept działa przeciwświądowo. Uszczelnia ścianki naczyń włosowatych. Działa również przeciwbakteryjne i przeciwgrzybiczo dzięki zawartości kliochinolu. Domifen działa bakteriobójczo, a ponadto zmniejsza napięcie powierzchniowe skóry, co ułatwia przenikanie i wchłanianie pozostałych czynników maści w głąb skóry.


Preparat złożony do stosowania miejscowego zawierający: tripelenaminę o działaniu przeciwhistaminowym, przeciwświądowym; kliochinol o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwgrzybiczym i przeciwpierwotniakowym; domifen o działaniu przeciwbakteryjnym. Lek wykazuje działanie przeciwdrobnoustrojowe i przeciwświądowe.
substancje czynne - chlorowodorek tripelenaminy, kliochinol, bromek domifenu

1 g maści zawiera 20 mg chlorowodorku tripelenaminy, 20 mg kliochinolu i 0,5 mg bromku domifenu.
Do stosowania miejscowego w grzybicach skóry, wyprzeniach bakteryjnych i drożdżakowych, liszajcu pospolitym, półpaścu, figówce, opryszczce warg, w powierzchownych nadżerkach skóry z wtórnym zakażeniem.
Preparatu nie wolno stosować w uczuleniu na którykolwiek z jego składników.
Przejściowe podrażnienie i zaczerwienienie skóry.
Miejsca chore smarować cienką warstwą maści 2 razy dziennie.


W powierzchnie zmienione chorobowo wcierać niewielką ilość maści 1-2 x dziennie. Do stosowania zewnętrznego. Nie stosować na błony śluzowe.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania maści podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
maść a 15 g.

tuba 15 g
D08AH
Nadwrażliwość na składniki leku, nadwrażliwość skóry.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©