Reklama
OPIS LEKU
VIREGYT K
tabletki 100 mg
Różne formy choroby Parkinsona (również parkinsonizm będący następstwem zapalenia opon mózgowych, wylewów krwi do mózgu, działań ubocznych leków). Zapobieganie grypie typu A.
Viregyt K wpływa na uelastycznienie mięśni oraz działa wirusobójczo, zwłaszcza na wirusa grypy typu A. Choroba Parkinsona jest spowodowana zaburzeniem równowagi chemicznej w mózgu. Główna dysproporcja zachodzi między dwoma ważnymi substancjami, odgrywającymi istotną rolę w procesie przekazywania impulsów nerwowych - dopaminą i acetylocholiną. W parkinsonizmie występuje niedobór dopaminy przy nadwyżce acetylocholiny. Viregyt K przywraca równowagę dopaminy i acetylocholiny w tkance mózgu, a przez to przeciwdziała sztywności mięśni i mimowolnym drżeniom mięśni charakterystycznym w chorobie Parkinsona. Przeciw-wirusowe działanie leku nie jest do końca wyjaśnione. Uważa się że Viregyt zapobiega namnażaniu się wirusa. We wczesnym podaniu preparatu, najpóęniej po 2 dniach od pierwszych symptomów, osiąga się skrócenie czasu i złagodzenie przebiegu grypy.
substancja czynna - amantadine hydrochloride
Preparatu nie wolno podawać w uczuleniu na amantadynę. Pacjenci cierpiący na epilepsję, poważne zaburzenia psychiczne, depresję, niewydolność serca, niewydolność wątroby lub nerek powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji.W niewydolności nerek lub wątroby należy szczególnie ściśle przestrzegać zaleceń lekarza.
Zakończenie leczenia Viregytem powinno przebiegać stopniowo, tzn. należy wycofywać lek powoli zmniejszając dawkę, zgodnie z zaleceniami lekarza.
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Viregyt K stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar podawania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
Lek upośledza sprawność psychofizyczną, dlatego też nie wolno prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
Nie należy spożywać alkoholu w trakcie leczenia, ponieważ alkohol wzmaga działanie preparatu.
>1/100
- Obrzęki w kostkach.
- Drobne podskórne wylewy krwi, umiejscowione głównie na udach.

1/1000
- Depresja, przygnębienie.
- Lęk.
- Zaburzenia koncentracji.
- Bóle głowy.
- Bezsenność.
- Urojenia.
- Koszmarne sny.
- Zaburzenia zmysłu równowagi.
- Zaburzenia mowy - niewyraźna artykulacja.
- Zaburzenia wzroku - widzenie przez mgłę.
- Zawroty głowy.
- Przyspieszone bicie serca.
- Mdłości, wymioty.
- Omdlenia, Uczucie wyczerpania, Nagłe spadki ciśnienia krwi przy zmianie pozycji ciała na pionową

<1/1000
- Splątanie, błędne pojmowanie rzeczywistości, psychozy.
- Drżenia, niezależne od woli ruchy mięśni.
- Skurcze.
- Niewydolność serca.
- Zmniejszenie liczby białych ciałek krwi.
- Zmiany w pracy wątroby.
- Spadek liczby białych ciałek krwi.
- Wysypka, uczulenie na promienie słoneczne.
- Suchość błon śluzowych jamy ustnej.
- Zmętnienie soczewek, pogorszenie wzroku.
- Zaburzenia w oddawaniu moczu, bezwolne oddawanie moczu.
Dawkę ustala lekarz.
Choroba Parkinsona
Dorośli - jedna tabletka rano w ciągu pierwszego tygodnia kuracji, następnie jedna tabletka rano i 1 w południe. Pacjentom, którzy ukończyli 65 lat podaje się zazwyczaj 1 tabletkę dziennie.
Influenca (grypa) typu A
pacjenci od 10-64 lat - 1 tabletka 2 razy dziennie
Pacjenci w wieku 5-9 lat i powyżej 65 lat -1 tabletka dziennie. W zapobieganiu choroby należy rozpocząć podawanie leku około 6 tygodni przed spodziewaną epidemią. Preparat można podawać łącznie ze szczepionką przeciw grypie typu A.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na płód. Nie wolno zażywać leku w okresie ciąży. Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
tabletki 100 mg a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©