Reklama
OPIS LEKU
WELLFERON
iniekcje 10000000 j.m.; 3000000 j.m.
Wellferon stosuje się w pewnych formach nowotworów, także nowotworów krwi, a również w żółtaczce na tle wirusowym. Leczenie rozpoczyna się zazwyczaj w szpitalu.
Interferon alfa jest produkowaną przez organizm substancją, która zwiększa odporność ustroju na infekcje wirusowe oraz komórki nowotworowe.
substancja czynna - interferon alfa
Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Wellferon stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w sprawie zażywania innych preparatów w trakcie kuracji interferonowej.
Lek może upośledzać sprawność psychofizyczną, dlatego też nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani wykonywać czynności precyzyjnych w trakcie jego stosowania.
1/100
- Przypominające grypę objawy, a mianowicie gorączka, dreszcze, uczucie zmęczenia i bóle mięśni.
Objawom tym można częściowo zapobiec podając na 30 minut przed zastrzykiem preparat zawierający paracetamol.
W trakcie trwania kuracji objaw ten jednak zanika. Ponadto mogą wystąpić mdłości, wymioty, biegunka, brak apetytu. Bóle i zawroty głowy. Dezorientacja. Niepokój, depresja. świąd. Zaburzenia w funkcji tarczycy.

1/1000
- Zaburzenia wzrokowe - widzenie za mgłą.
Dawkę ustala lekarz. Lek podaje się zazwyczaj podskórnie, lecz można podawać go również domięśniowo. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania preparatu podczas ciąży.
Nie wiadomo czy lek przenika do mleka matki, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru stosowania leku w okresie karmienia dziecka piersią.
iniekcje 3000000 j.m./ml a 1 fiolka po 1 ml; iniekcje 10000000 j.m./ml a 1 fiolka po 1 ml.
Preparat należy przechowywać w lodówce. Przygotowany do wstrzyknięcia roztwór traci ważność po 12 godzinach przechowywania w temperaturze p...
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©