Reklama
OPIS LEKU
ZOFRAN
iniekcje 2 mg/ml; tabletki 4 mg; tabletki 8 mg.
Leczenie mdłości i wymiotów u pacjentów pozostających na kuracji cytostatykami oraz promieniami radioaktywnymi.
Zofran blokuje działanie serotoniny w mózgu. Substancja ta jest między innymi odpowiedzialna za odczuwanie mdłości oraz występowanie wymiotów.
substancja czynna - ondansetron hydrochloride.
Pacjenci w starszym wieku oraz pacjenci z niewydolnością wątroby powinni przedyskutować z lekarzem ewentualne zażywanie leku. Leku nie wolno podawać pacjentom uczulonym na ondansetron. Oczekiwany skutek leczenia może ulec zmianie, jeśli Zofran stosuje się jednocześnie z innymi lekami. Zamiar stosowania innych leków łącznie z preparatem należy omówić z lekarzem.
>1/100- Zaburzenia trwawienne - zaparcie lub biegunka. Bóle głowy. Uczucie zmęczenia.
1/1000- Uderzenia krwi do głowy, uczucie gorąca. Zmiany odczuć smakowych.
<1/1000- Reakcje alergiczne. Pojawienie się zakrzepów krwi. Drobne krwawienia z błon śluzowych oraz skóry. Zaburzenia wzroku - widzenie przez mgłę.
Dawkę ustala lekarz. Preparat w zastrzyku podaje się bezpośrednio tuż przed zastosowaniem cytostatyku; lek w tabletkach stosuje się w ciągu 5 następujących dni po zastosowaniu cytostatyku lub terapii promiennej. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku.
Ograniczone doświadczenia ze stosowaniem leku w okresie ciąży, należy zatem zasięgnąć opinii lekarza w razie zamiaru podawania Zofranu podczas ciąży.
Istnieje prawdopodobieństwo, że preparat oddziałuje na karmione dziecko. Nie wolno zażywać leku w okresie karmienia.
iniekcje 2 mg/ml a 5 ampułek po 2 ml; a 5 ampułek po 4 ml; tabletki 4 mg a 10 szt., a 30 szt.; tabletki 8 mg a 10 szt., a 30 szt., a 100 szt.
Reklama
Reklama

KONTAKT NaszeLeki.pl ® ©